• (0242)722 64 00
  • bilgi@akdenizyukseliskoleji.k12.tr

Tanıtım

AKDENİZ YÜKSELİŞ EĞİTİM KURUMLARI

AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ TARİHSEL GELİŞİM

            2005 yılında Antalya, Serik ilçesi Gedik Mahallesinde 1300 metrekare arazi üzerine temelleri atılan Akdeniz Yükseliş İlkokulu ve Orta okulu 2006-2007 eğitim-öğretim yılında 3 katlı binasıyla hizmet vermeye başlamıştır.

İlk yılında başarı ile tanışan Akdeniz Yükseliş Koleji 2007 yılında Antalya da bulunan 450 okul içinden; bütün özel ve devlet okullarının katıldığı bilgi yarışmasında Antalya 1.si olmuştur.

 

            2007 yılında okulumuzun kapalı spor salonu tamamlanarak hizmete açılmıştır. 

2006’da Özel Akdeniz Yükseliş İlköğretim okulu olarak  faaliyet geçen kurumumuz  2012 yılında Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi’ni açtı. Başlangıçta İlköğretim binasının üst katında faaliyet gösteren okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında yeni binasına taşındı.  
Son olarak 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda ise Seriğin ilk Fen lisesi olan Akdeniz Yükseliş Fen Lisesinide bünyesine katan kurumumuz faaliyete geçtiği günden bu güne sürekli olarak gelişmekte ve büyümektedir.

500 kişilik çok amaçlı kültür salonu, 600 kişilik mutfak ve yemekhanesi ile  kapalı spor salonu basketbol ve futbol sahaları, tenis kortu, okul öncesi eğitime uygun oyun istasyonları ile çağdaş eğitimin gerektirdiği fiziki koşulların yanında radyo yükseliş ve serik ajans gibi basın yayın organlarınada sahibiz.

Okulumuz Serik ilçesinin eğitim-öğretim kalitesini yükseltmek, daha fazla gencimizin Türkiye’nin seçkin üniversitelerine öğrenci yerleştirmek, kardeş okul projeleriyle öğrencilerimizin dünya görüşlerini genişletmek ve yabacı dil bilgilerinin geliştirmek için çaba sarf etmektedir. Ayrıca sportif yetenekleri olan gençleri desteklemektedir. Bu amaçla farklı branşlardan takımlar kurulmuş olup, bu takımlar sadece ilçe ve İl’de değil, Türkiye çapında iddialıdır. 2016 yılında ise Hentbol alanında sırası ile önce Antalya şampiyonu daha sonra Türkiye şampiyonu Ve 2016 yılı dünya hentbol şampiyonu oldu