• (0242)722 64 00
  • bilgi@akdenizyukseliskoleji.k12.tr

Anadolu Lisesi

AKDENİZ YÜKSELİŞ ANADOLU LİSESİ

ANADOLU LİSESİ

Özel Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları 2006 yılında  Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke inkılaplarını düstur edinerek eğitim öğretim hayatına merhaba demiştir. Okul öncesi , ilkokul, ortaokuldan   sonra 2012 yılında Anadolu lisesi açılmıştır.

Yükseliş Anadolu Lisesi “ Hedefi Yüksek Olanların Tercihi ” vizyonu ile müstakil binasında , açık va kapalı spor salonları ,geniş sosyal imkanları ,fen ve dil labaratuvarları , uzman kadrosu ile tam donanımlı olarak hizmet vermektedir.

Serik’ ten dünyaya açılan bir pencere olan Yükseliş Anadolu Lisesi “ Her öğrenci başarabilir.” İnancıyla öğrencilerini, Yükseliş ailesinin parçası yaparak koçluk sistemi, etüt programları, deneme sınavları ile ülkenin geleceğine bilinçli, donanımlı, dürüst ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirmekte ve neticesinde üniversite sınavlarında başarılar elde etmektedir.

Spor ve sporcunun dostu olan okulumuz 2016 yılında liseler arası Hentbol Dünya Şampiyonu olmuştur. Bu şampiyonlukla hem ülkemizde “yılın okulu” seçilmiş hem de dünya çapında tanınmış ve takdir edilmiştir.

Kız voleybol takımı son dört yılda üst üste Antalya il birincilikleri elde etmiş ve türkiye finallerine katılma başarısı göstermiştir.

Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi eğitimin bir büyün olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Bu sayede 2012 yılından itibaren kazandığı başarılarla bir marka olmuştur.

Hedefimiz , marka değerimizi düşürmeden

        Donanımlı
        Çalışkan
        Dürüst
        İlkeli
        Pes etmeyen
        Ahlaklı
        Atatürk’ ün “ cumhuriyetçi, milliyetçi, halkçı, laik, devletçi ve inkılapçı” ilkelerine sahip gençlerle ülkemizi geleceğe güvenle taşımaktır.

“Hedefi Yüksek Olanların Tercihi.”

EĞİTİM SİSTEMİMİZ VE AKADEMİK BAŞARILARIMIZ
Haftalık 40-44 saatlik ders programlarının yanında  bire bir etütlerle öğrencilerimizi iyi bir geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz.  Uyguladığımız   yöntem  ve tekniklerle  öğrencilerin kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağlıyoruz.
 Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi  eğitim hayatına merhaba dediği günden itibaren adını başarı  listesinin zirvesine  yazdırmayı hedeflemiş ve bunu gerçekleştirmiştir.
Üniversite sınavlarında yüksek başarı elde eden öğrencilerimiz  Serik’ten de  Türkiye derecesine ulaşılabileceğini  herkese göstermiştir. Bunda tecrübeli kadromuz, ilgili ailelerimiz ve ne istediğini bilen, çalışkan öğrencilerimizin  ortak çalışmaları etkilidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi : ” Zafer , ‘zafer benimdir.’ diyebilenindir.” Bu anlamda hedefimiz hep ileri, hep ileri olacaktır.
Akdeniz Yükseliş Anadolu  Lisesinde  öğrenci merkezli eğitim programı ile öğrencilerimiz
        Bilimsel ve akılcı düşünme becerisine sahip
        Araştırmacı ve sorgulayıcı
        Ezberleyen değil bilgiye ulaşabilen
        Bilgiyi kullanıp paylaşabilen
        İletişim kurma becerisine sahip
        Teknolojiyi etkin kullanabilen
        Kendini gerçekleştirmiş
        İnsanların ortak değerlerini sahiplenmiş
        Yaratıcı, üretken, takım çalışmasına yatkın bireyler olarak yetişmektedir.
Akdeniz Yükseliş  Anadolu Lisesinde    öğrenci merkezli eğitim programı uygulanmaktadır. Tecrübeli kadromuz , donanımlı sınıflarımızla her yıl bir önceki yılın önüne geçen Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi olarak başarılarımızı taçlandırmaya devam ediyoruz.


YABANCI DİLİN ÖNEMİ

Dünyanın her yerinde ingilizcenin ortak dil olduğu bilinmektedir. İngilizce, günümüzde mesleki ve kişisel hedefler için büyük önem taşımaktadır. İngilizceyi öğrenmek yeni kariyer fırsatları açabilmektedir. Hangi kariyerde ilerlenecek olursa olsun, ingilizce bilmek kişi açısından değerli bir beceri olacaktır. Bizler de meslek hayatının belirlendiği bir önceki evrede olan lise öğrencilerimize bu gibi durumların önemli olduğunun altını çiziyor ve öğrencilerimizin ingilizceyi en etkili şekilde öğrenmeleri için onlara geniş çaplı olanaklar sağlıyoruz.

Yükseliş Eğitim Kurumları olarak sadece İngilizce değil, ikinci yabancı dil olarak da Almanca eğitimi veriyoruz. Oyunlaştırılmış ders içerikleriyle öğrencilerimizin birden fazla lisanı kullanabilme becerisini onlara kazandırıyoruz. Bu kazanımaları sadece konuşmaya yönelik değil akademik yaşamlarında onları yetkin kılacak test tekniklerinide içermektedir.

 

 Derslerimizi akıllı tahta üzerinden işliyor, görsellere önem veriyoruz. İngilizce dinleme metinleri ile işitsel zekalarını geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Kardeş okullarımızla videolu görüşmeler ayarlayıp öğrencilerimize ‘konuşma’ alanında güven duygusunu aşılıyoruz. Her yıl kardeş okullarımıza gezi düzenleyip farklı kültürleri tanımalarına ve yabancı bir ülkede tecrübe edinmelerine olanak sağlıyoruz. Böylelikle üniversite hayatlarında, bölümlerinde gördükleri ingilizce derslerinde zorluk çekmemelerine yardımcı oluyor ve yurt dışında okuma imkanı bulduklarında yahut bu dili konuşan bir başkası ile iletişime geçtiklerinde daha özgüvenli olacaklarına inanıyoruz. 


NEDEN  ONLİNE DERS

 

Özel  Akdeniz  Yükseliş  Anadolu Lisesi  farklı ülkelere gitmeden başka ülke vatandaşları ile  iletişime geçmektedir.   Öğrencileri sınıflarındaki  sıradan görselliklerden uzaklaştırarak belki de  hiç ziyaret etme fırsatı bulamayacakları ülkeleri tanımakta ,  o ülkelerin  bireyleri ile arkadaşlık kurmakta ve projeler  hazırlamaktadır.

   Almanya, Makedonya, Hindistan, Güney Kore, Ukrayna, Kanada, Rusya, İtalya, İspanya ile  canlı dersler yaparak, öğrencilerimize uluslararası bir vizyon kazandırmayı amaçladık. 

 Hindistan kardeş okulumuz ile yaptığımız ortak proje ile British Council’ in her sene akraditasyon verdiği “Uluslararası Okul Ödülleri (ISA) “ ni Hindistan daki kardeş okulumuza kazandırdık.

 

Makedonya ve Ukrayna’daki kardeş okullarımız ile kültürel geziler düzenledik. Öğrencilerimiz çevrimiçi bağlantı ile arkadaşlık kurdukları kardeş okul öğrencilerini evlerinde ağırlayarak  kültürümüzü, gelenek-göreneklerimizi en iyi şekilde öğretme fırsatı buldular. Aynı şekilde gittikleri bu ülkelerde, ağırladıkları öğrencilerin kültürlerini öğrendiler. 
Güney Kore’ den kardeş okulumuz ile yaptığımız canlı derslerle onlara kültürümüzü tanıtacak, bizi en iyi ifade edecek hediyeler gönderdik. Onlardan da aynı şekilde hediyeler aldık.
        İspanya’ dan kardeş okullarımız ile canlı dersler sonrası ortak Etwinning projesi yapma kararı aldık ve projemiz “Pigeons for Peace”  24 ülkeden 50 okulun katılımı ile Avrupa Komisyonu tarafından “kalite ödülü” aldı. Yine bu sene Ispanya, Italya ve Fas ile ortak yürüttüğümüz Erasmus projesi ile öğretmenlerimiz “Sporda eşitlik” başlığı altında  Madrid’ de hem kültürümüzü tanıtma fırsatına sahip oldu, hem de eşitlik konusunda görüşlerimizi  kardeş okullarımız ve kulüplerimiz ile paylaştık. 

 
SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZ

 

·         Sosyal  dayanışma ve yardımlaşma duygularını harekete geçirmek amacıyla sorumluluk sahibi , paylaşmayı bilen çevre ve topluma duyarlı bireyler yetiştiriyoruz.

·         Doğaya olan saygının en önemli göstergelerinden biri ağaç dikmektir. Bu bilinçle ilçemizi ağaçlandırıyoruz.

·         Öğretmen ve öğrencilerimizden oluşan Yükseliş Tiyatro Kulübü, her dönem sergiledikleri oyunlarla seyircilerine geleceğin sanatçılarının aramızda olduğunu gösteriyor.

·         Öğrencilerimiz bu yıl ilki düzenlenen bilgi yarışmasıyla hem eğlendiler hem de bilgilerini tazelediler.

·         Tarihin kaderini değiştiren Çanakkale ve İzmir’e kültür gezisi düzenliyoruz.

 

                      ·         Güzel Anadolumuzun maddi ve manevi kültürünü tanıyan Yükseliş öğrencileri halk oyunlarını öğreniyor ve sergiliyor.
                ·           Biz bir çınar ağacıyız . Bizdeki her parça sonsuza denk dost , arkadaş, kardeştir. Geleneksel Mezunlar buluşması etkinliği ile  eski yeni                          bütün öğrencilerimizi bir araya getiriyor,  her buluşmada daha büyük bir aile olduğumuzu görmenin haklı gururunu yaşıyoruz.
                ·         Biz çok okuyan bir okuluz. Okumanın önemini biliyor  bu alışkanlığı öğrencilerimize kazandırıyoruz.
                ·         “ Sanatsız  kalmış toplumun can damarlarından biri kesilmiş demektir.” sözünü  ilke edinen müzik külubümüz  öğrencilerimizi en az bir                         enstrüman çalma konusunda  destekliyor.
               ·         Yaşadığımız çevreyi güzelleştirmek için estetik bakış açımızı etrafımıza yansıtmaya çalışıyoruz.
               ·          RADYO YÜKSELİŞ 93.8  frekansından  hafta içi her gün farklı kademeden öğrencinin  sesini  internet üzerinden dünyanın her noktasına                        ulaştırmaktadır.